• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ceramika czy keramzyt
#1

Witam.

Co lepsze w filtrze, keramzyt czy ceramika? Poczytałem dosyć dużo o jednym i drugim. Zdania są tak podzielone że nie mam pojęcia co lepsze. Nie wiem ile jest prawdy w tym że keramzyt ma dużo więcej porów, co za tym idzie dużo większą powierzchnię na której mogą osiadać bakterie nitryfikacyjne. Podobno w ceramice, osiadają tylko na powierzchni, natomiast w keramzycie, ze względu na liczne i głębokie pory, w sumie keramzyt unosi się na wodzie, może osiąść dużo więcej bakterii. Podobno jednym zatwardza wodę, innym nie zmienia parametrów. Gdyby mi zatwardził wodę w planowanej Tanganice, to czemu nie, dla mnie bomba. Smile

Ktoś pisał o tym że podnosi PH, tylko nie napisał jakie było bazowe PH wody do której wrzucał keramzyt. Jeśli miał wodę poniżej 6 stopni, to wszystko o odczynie nawet obojętnym 7 stopni, podniesie PH. Jak dużo podnosi PH i czy nie wydziela szkodliwych związków?

Ze względu na dostępność, zalety i cenę, keramzyt jest dużo lepszym wkładem filtracyjnym niż ceramika. Przynajmniej czysto hipotetycznie.

Pytanie do was, czy warto wrzucić keramzyt do filtra?


Skocz do: