• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Co to za ryba?
#1

Raczej rzadko się zdarza, abym nie potrafił rozpoznać jakiegoś gatunku, no ale z tym mam problem.

#2

Podepnę się pod ten temat. Też zastanawiam się jaką to rybę widziałem. Czy była akwaryjna? Nie wiem. Zachowywała się jak podskoczek mułowy, a więc może i akwaryjna.
Otóż w ubiegłym roku we wrześniu byłem w Grecji, na Wybrzeżu Olimpijskim. Tam właśnie szukając w Morzu Egejskim "zwierzaków wszelkiej maści" natknąłem się na dziwną rybkę o "obyczajach" zbliżonych do podskoczka mułowego. Podskoczka bym rozpoznał, ale to było nieco inne. Nie miało zauważalnie wyłupiastych oczu i było zdecydowanie mniejsze, jakieś 4 cm. Przebywało wśród skał, a raczej w wodzie wokół skał i gdy zamarłem w bezruchu, to już po kilkunastu sekundach rybki wyskakiwały na kamienie. Żar 30- o stopniowy się leje, słońce pali niemiłosiernie, a te rybki jak gdyby nic, się opalają! Były jednak bardzo czujne - każdy mój ruch je płoszył do wody, lecz tam zaczynał się ich inny problem, bo natychmiast malutkie kraby próbowały je "przekąsić".
Co jeszcze? W zasadzie mogły by to być i jakieś inne gatunki podskoczka. W sumie ogonowa część ciała była też taka jakby "zdechła", ale w Grecji podskoczki?
Wiele więcej Wam na temat wyglądu tej rybki nie napiszę, bo była malutka, a ja noszę okulary. No nie mam wzroku jak nosorożec, a zwyczajne +1 Dpt., ale poprzedniej nocy integrowałem się z mieszkańcami po sąsiedzku i trochę następnego dnia mnie "tamtego" - na oczy bardziej padło. Oczywiście wiem co widziałem, nie były to "białe myszki", a realne ryby, tylko co w Grecji za ryba wyłazi z wody?
Może Wy wiecie?


Skocz do: