• 2 Głosów - 3.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zielona woda -zakwit.
#1

mam problem z zieloną wodą co z tym zrobić
Temat zostaje zmodernizowany.Każdy kto prosi o pomoc w tym wątku jest zmuszony napisać jak najwięcej informacji na temat swojego akwarium - tak samo jak w zwykłych wątkach obowiązuje tu regulamin działu: http://www.akwaswiat.net/regulamin-dzial...-9540.html
#2

Troszkę mało danych. Powiedz trochę więcej o swoim akwa, bo to że masz zieloną wodę to niewiele. Nie jesteśmy jasnowidzami. jak mamy ci pomóc to musisz sie troszkę bardziej wysilić :twisted:
#3

mam 4 gurami 7/8cm 4 kryptokoryny filtr wewnetrzny senior plus świetlówkę philipsa zwykłą i philipsa aquarelle 15w.problem zaczął się po
około 1.5 roku od założenia akwarium gdy świetlówka narew zaczeła słabo świecić pojawił sie okrzemek.wymieniłem ją na zwyłą philipsa ale była to samo ,zamontowałem energooszczedną zarowke swieciła tak troche na zołto niby było jaśniej ale woda zaczeła zielenieć wywaliłem ją.przerobiłem klape na 3 świetlówki 15w wymieniłem wodę wypażyłem zwir .wstawiłem dwie świeylówki iedną tą zwykłą philipsa a drugą aquarelle bo narazie brak kasy.ale znow po tygodniu woda zaczeła zielenieć.narazie mam dwie aquarelle ale to nic nie zmienia.czy zoltawe światło mogło wpłynąć na zielenienie wody .wymienić całą wode jak wstawie trzećią aquarelle.LUDZIE POMOCY BO TO MOJE AKWARIUM 74L TO BIEDA
#4

a moze zmienić filtr tylko na jaki
#5

Widzę tu kilka możliwości:
1. Masz za słaby filtr. Musisz sprawdzić jaką ma moc (do jakiego litrażu jest przeznaczony). Lub nie myjesz filtra regularnie (ja swój wewnętrzny myję raz na 5/6 dni, a zewnętrzny co 2 tygodnie)
2. Do akwa dociera za dużo światła dziennego i stąd kłopot. Możesz spróbować zaciemnić akwa na parę dni i zobaczyć co sie stanie (musisz wtedy zwiękrzyć filtrację wody i dotlenianie).
3. Nie wiem czy masz roślinki w akwarium (masz?) bo może resztki roślinne powodują "gnicie" wody a filtr nie jest tego w stanie przefiltrować.
Kluczem jest filtr (tu masz rację) i to jak o niego dbasz. Musisz to sprawdzić. Ja np w moim akwa 240 litór mam 2 filtr: zewnętrzny kubełkowy Ehaim do 250 litrów i 1 wewnętrzny Aquaela Fan2 do 120 litrów. Oba chodzą nonstop bo mam bardzo dużo roślin które produkują zanieczyszczenia.
#6

A tak w ogóle jak często robisz podmiany wody? Wodę powinno się podmieniać raz na tydzień około 20% wody (woda musi być odstana). W czasie tych podmian powinno się odmulać dno, aby usunąć nadmiar zanieczyszczeń.
#7

filtr se
nior plus od 100L do 400L wewnetrzny czy lepszy byłby kubełkowy .usunełem rośliny a te zaciemnienie akwarium to z kazdej strony ,oświetlenie włączone i filtr
#8

Zaciemnienie polega także na wyłączeniu światła Wink natomiat nie ma potrzeby zakrywania szyb :lol:
Wyłącz świetlówkę i odsłoń szyby 8)
#9

filtr chodzi rybki pływają a woda zielona roślinki wyrzuciłem wogule ich nie ma co zrobić czy wymienić połowe wody czy mniej a moze zwiększyć temperature z 25 na wyszą.
#10

temperatury lepiej nie ruszaj, bo rybki mogą tego nie przeżyć Wink Proponuję żebyś wodę podmnienił dzisiaj około 20-30% (musisz ją tylko uzdatnić specjalnym preparatem np. SERA) lub jeśli nie masz preparatu to nalej te 30% do jakiegoś naczynia (np wiadra) i daj temu postać w spokoju do jutra - i jutro podmnień te 30%. [WODA MUSI BYĆ ODSTANA, lub uzdatniona, nie można dać "surowej" wody wodociągowej]. I tą operację powtórz znowu za jakieś 3 lub 4 dni.


Skocz do: