• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Afrykański staw okresowy.
#1
Wink 

Witam

Chciałbym założyć akwa wymienione w powyższym temacie .

Zamierzam mieć akwa 96 l lub 60l w głównej mierze zależy to od kosztów.

Czy dobre będą belki oświetleniowe gdyż zamierzam stworzyć w akwa kawałek suchego lądu.

Zamierzam hodować ryby karpieńcowate. Jakie polecacie do tych zbiorników ?

Poza domownikami tego akwarium nie wiem jakiego potrzebuje sprzętu(oświetlenie, filtr, grzałka, napowietrzanie żwir lub piasek itp.)

Oraz jakie gatunki roślin są odpowiednie do tego biotopu ?

Proszę o podanie różnych przykładów a koszty sprawdzę sam.

Pozdrawiam Michał .
#2

Po pierwsze jest to piękny biotop Smile Jako podłoże najlepiej do tego nadaje się mieszanina żwirku grubszego i drobnoziarnistego. jest ono dobre do tworzenia zbocza lub brzegu które można umocować za pomocą kawałka korzenia aby się nie obsuwało . Dodatkowo obsadzenie płytszej części wodnej i brzegowej Ponikłem igłowatym ustabilizuje dodatkowo podłoże . Filtr musi być odpowiedni do ilości wody i najlepiej kubełkowy . Dzięki temu można wylot wody tak ustawić że na brzegu zrobi się coś w rodzaju wodospadziku spływającego z korzenia( taki wodospadzik czy kaskada załatwi problem napowietrzania) . Oświetlenie musi być intensywne ze spektrum roślinnym ok0,5W na litr wody najlepiej coś w stylu flora-glo lub osram flora . Na tafle wody dałbym hiacynta wodnego a na część lądową np. żabieniec drobnokwiatowy. A ryby polecam z gatunków karpieńcokształtnych Aphyosemion, Roloffia, Epiplatys i Aplocheilichthys .
#3

Mógłbyś podać jakies konkretne przykłady (marki nazwy filtra, itp) ?

Ja myśłałem o AQUAEL MINI KANI 120 i nie wiem czy jest dobry do tego biotopu ?
#4

Wielkość filtra i grzałki zależy od ilości wody w twoim baniaczku . Do 80 l można dać Tetra ex 700 ,JBL e 700, Fluawal 205, Aquel mini kani 120, Eheim clasic 2211 , 2213 , 2215 , Eheim profesionel 2222 , 2322 a grzałki 50 W Jagera lub Weipro
#5

iguana1971 napisał(a):Wielkość filtra i grzałki zależy od ilości wody w twoim baniaczku . Do 80 l można dać Tetra ex 700 ,JBL e 700, Fluawal 205, Aquel mini kani 120, Eheim clasic 2211 , 2213 , 2215 , Eheim profesionel 2222 , 2322 a grzałki 50 W Jagera lub Weipro
Jestem początkującym akwarystą który zbiornik wyszedł by mnie taniej ten 60l czy 96l przy zachowaniu tego biotopu bo cena filtrów troche zniecheca do wiekszego akwa.
#6

Mniejszy zbiornik do tego biotopu nie będzie dobry ponieważ dojdzie część lądowa a to znacznie zmniejszy ilość wody . Znacznie ograniczy to ilość sztuk i gatunków ryb jakie będzie można tu wpuścić . I dlatego zawsze lepiej postawić większy baniak . Przy 96 litrach część wodna zajmie jakieś 60 l a na taką ilość wystarczy Aquel mini kani 80 lub 120 .


Skocz do: