Temat zamknięty
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pielęgnice zebry
#1

Sprzedam tanio stadko pielęgnic zebr (Cryptoheros nigrofasciatus, dawniej Archeocentrus nigrofasciatus). Ryby zdrowe, silne, żywotne - atrakcyjne! Dużym plusem jest to, iż jest to stadko zróżnicowane genetycznie, przeznaczone było do hodowli. Grupa składa się z dwóch dorosłych dobranych par, i kilku młodych dorastających egzempalrzy w różnym wieku + samotny roczny samiec. Ryby znają się i akceptują, w akwarium w którym mogą wyznaczyć rewiry żyją zgodnie, w hierarchii. Można u siebie odtworzyć jakiś biotop - np. jak u mnie utrzymane w charakterze przybrzeżnych wód Gwatemali, można też odtworzyć biotop jezior Managua i Nikaragua - ciekawe sprawy!

Można kupić całą grupę, można parami lub pojedyńczo. Wrocław - mozliwy zakup osobisty, przed zakupem obejrzenie i wybranie dla siebie odpowiednich ryb/par/egzemplarzy.



W jakich zestawach można hodować pielęgnice zebry? (sprawdź! może nadają się do Twojego akwarium!!)

1. Większy zbiornik jednogatunkowy w którym trzymamy grupę tych ryb - obserwujemy wtedy zachowania, wyznaczanie rewirów, zmikenność barw i kolorów, hierarchie, wychowywanie młodych, podbieranie sobie młodych przez samiczki itd itp.....

2. Zebry nadają się (np. wraz z bazalcikami kostarykańskimi) jako towarzystwo uzupełniające i "tło" dla większości większych pielęgnic amerykańskich, z którymi dają sobie radę. Jeśli hodujesz takie pielęgnice jak: pielęgnice cytrynowe, maculicaudy, akary pomarańczowopłetwe, pielęgnice managuańskie i mniejsze gatunki pokrewne, wszelkie severum i efasciatus'y - to zebry nadają się jako dodatek, jako mniejsze uzupełniające towarzystwo dla nich. Nadają się też wszelkie gatunki z jeziora Managua.

Dwie powyższe propozycje były propozycjami dla właścicieli większych akwariów. Teraz opcja trzecia:

3. Dla jednej dobranej pary i ich młodych nadaje się akwarium 80-100 litrów.


Więcej szczegółów i informacji do jakich zbiorników się nadają na meil: dave158@wp.pl
Cene możemy uzgodnić!
Osobie kupującej dodam darmowo, w/g jej woli, parke pielęgnic Meek i samice zbrojnika niebieskiego!
#2

Od takich rzeczy jest dział "Giełda".

Masz pytania - 600-717-223

gg: 6643531

http://aquaparadise.fora.pl/ - Zapraszamy :)
www.jokeru.cba.pl

Piszę poprawnie po polsku
#3

Tak, wiem, wiem Wink
Tyle że dałem tu troche jeszcze innych info w jakich zestawach można hodować te pielęgnice - to od razu jest temat o zebrach, może się kiedyś przyda jeszcze do dyskusji o nichSmile

_____________________________

I co? Nikt więcej nie chce rybek?Smile Dwie - młoda parka - już sprzedaneWink

Pozdrawiam.
Temat zamknięty


Skocz do: