• 6 Głosów - 2.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pielęgniczka RAMIREZA - wszystko co związane z rozmnażaniem
#31

dzięki Smile czyli jak wszystko dobrze pójdzie to jutro sie larwy wylęgną. dzisiaj zauważyłem na jajeczkach takie maleńkie ciemne punkciki
#32

To dobrze narybek się rozwija teraz tylko czekaj rodzice nadal się opiekują ikrą??
#33

samiec jej pilnie strzeże i cały czas "przewietrza" Smile
#34

To bardzo dobrze niech się opiekuje czekam na dalszy rozwój sytuacji
#35

MaaX napisał(a):samiec jej pilnie strzeże i cały czas "przewietrza" Smile

niem czegoś takiego kolego jak przewietrzanie ikry przez samca.samiec wachluje płetwami na ikrę po to by dawać maluchom powietrze.miałem tak ze zbrojnkami w takim korzeniu siedział i właśnie wachlował małym powietrze.
#36

maniuch napisał(a):
MaaX napisał(a):samiec jej pilnie strzeże i cały czas "przewietrza" Smile

niem czegoś takiego kolego jak przewietrzanie ikry przez samca.samiec wachluje płetwami na ikrę po to by dawać maluchom powietrze.miałem tak ze zbrojnkami w takim korzeniu siedział i właśnie wachlował małym powietrze.

wiem wiem Wink hehe właśnie to miałem na mysli

edit:

po powrocie do domu zauważyłem że na liściu nie ma ikry, porozglądałem sie po akwarium i zauwazyłem maleńkie larwy pod opieką samca w zagłębieniu korzenia. Aż miło było popatrzec jak brał do pyszczka te które spadły w dół i dawał je na swoje miejsce Smile tylko mam teraz dylemat czy odławiac skalary czy zostawić je w akwa?
#37

Odłów je bo mogą pozjadać narybek na przyszłość pisz nowe posty bo nikt nie będzie wiedział czy coś napisałeś i ci nie odpisze
Ps. gratuluje narybku
#38

pewnie ,że tak .odłów,i glonki jak masz.bo zjedzą młode.
#39

Najlepiej to w tym akwa zostaw tylko dorosłe ramirezy i narybek reszta wypad niech zrobi Big Grin
#40

hmmmm a czy neonki mogą zjeść narybek czy ewentualnie mogą zostać?


Skocz do: