• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Remont zbiornika, wskazówki mile widziane
#1

Hej,

To mój pierwszy post, więc wypadało by się przedstawić. Mam na imię Łukasz, mam 23 lata, studiuje, pracuje. Akwarystyka zainteresowała mnie około 2 lat temu, dopiero miesiąc temu zdecydowałem się na zakup pierwszego akwarium, niestety 25 litrów ze względu na brak miejsca. Przygoda z akwarium na tyle mnie wciągnęła, pomimo niepowodzeń, co niżej napisze, że planuje i jakimś sposobem wygospodarować miejsce na dużo, dużo większy zbiornik. Jak wspomniałem miesiąc temu zakupiłem pierwszy zbiornik w zoologicznym, co tu mówić dostałem agresywne rybki i ogrom nie prawdziwych informacji, co doprowadziło niestety do śmierci większej ilości tych rybek. Zacząłem wiele czytać na ten temat i coś już wiem ale liczę na Waszą pomoc. No to chyba tyle słowem wstępu.

Planuje przebudować zbiornik tak aby stworzyć jak najbardziej naturalne warunki. Obecnie dysponuję filtrem Fan Mini plus, który jako jedyny zostanie razem z rybami w nowej aranżacji. Wymienię niebieski żwir na koral (10mm) i jakiś mniejszej (5mm- jako pierwszej warstwy) dla uprawy roślin ale ile mam go nasypać około 5 cm ma być w sumie podłoża? Nie zdecydowałem się jeszcze na konkretne roślinki, na razie oglądam i zbieram informacje na ich temat. Podpowiedzcie mi czy wyjmować roślinki z kubełków i je sadzić? Czy mogę od razu zasadzić roślinki i po 2 tygodniach wpuścić rybki?

A obsada mojego akwarium to jedna molinezja, 2x platynka i 2 kiryski. Mam pytanie do platynki, ostatnio zrobił się jej troszkę zaokrąglony brzuszek. Czytałem o chorobach i nic mi nie pasuje, rybka jest żywa, bardzo aktywna przy karmieniu i zrobiła się bardziej odważna, na początku chowała się po akwarium. Czy może się przejadła lub może zostanę ojcem? Miałem jeszcze jedną molinezje ale niestety nie uratowałem? pleśniawka (walczyłem)

I to chyba ostatnia sprawa. Mam problem z filtrem, czy mogę go przymocować w poziomie tak 3,4 cm nad podłożem? A mówię dlaczego, jeżeli jest on wyżej to bryzga mi na pokrywę i wszystko zalana po tygodniu, a jeżeli strumień jest skierowany na szybę to powoli, powoli woda ścieka po akwarium.

Wody jeszcze nie badałem, obecnie mam klarowna od 1,5 tygodnia, co tydzień wymieniam około 20 procent, czyszczę filtr w wodzie z wymiany i przy wymianie wody. Temperatura utrzymuje się pomiędzy 24 a 25 stopni. A zakupiłem już mały zbiornik 7L prostokątny, z oświetleniem i filtrem pod żwirowym. Do celowo będzie to akwarium dla bojownika lub też jako przytułek dla ciężarnych. Na czas remontu i dojrzewania akwarium niestety pupile muszą się tam zmieścić.

To tyle, liczę na Wasze doświadczenie i wasze wskazówki. Pozdrawiam
#2

Po pierwsze witaj na forum Wink
Po drugie jaki masz w końcu zbiornik?? 25l?? Jaki zbiornik planujesz docelowo?? Dodatkowo o jakim zbiorniku rozmawiamy?? O przyszłym większym czy potrzebujesz pomocy przy tym 25l akwarium??

Jeżeli chodzi o obsadę to w 25l zbiorniku nie można się spodziewać żadnych rewelacji. Litraż mocno nas ogranicza. Osobiście zdecydował bym się na krewetkarium albo bojownikarium.

Co do platynki - nie wiem jak to zrobiłeś, że zostaniesz ojcem i nie bardzo chcę wiedzieć Wink ale możliwe, że jest kotna.

Dalej.. Filtr owszem możesz przymocować niżej.

Jak masz dodatkowe pytania to zapraszam na PW.

Serdecznie pozdrawiam

Masz pytania - 600-717-223

gg: 6643531

http://aquaparadise.fora.pl/ - Zapraszamy :)
www.jokeru.cba.pl

Piszę poprawnie po polsku


Skocz do: