Temat zamknięty
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bojownik - nie tyle choroba
#1

..co dziwne zachowanie,nie widać ruchu skrzeli (ale oddycha),siedzi cały czas w 1 kącie akwa. Dopiero gdy go sie poruszy , robi rundkę po akwa i wraca do rogu. Moj bojownik jest samcem.
- temperatura wody : 24 - 29
- czym karmimy rybki oraz ile razy dziennie : raz dziennie,granulat / płatki ovo-vit
- jak często i ile podmieniamy wode w akwarium : raz na tydzień jakieś 20 %
- dokładny opis choroby : to samo co na początku
- pojemność akwarium : ~~50
- obsada ryb w akwarium : gupiki,molinezje,kiryski,danio no i w/w bojownik
- jakie preparaty chemiczne były dodawane ostatnio do wody : aquaplant,kobaltosan,mfc i chyba akryflawina
- podanie stężęnia NO2, NO3, pH itd. : taaa niemam czym zmierzyć :/

Pozdro Big Grin
#2

To może być reakcja na MFC, to nie jest najbezpieczniejsze lekarstwo, zresztą większość traktuje go jako złoty środek na wszystkie przypadłości. Myślę, że wiesz, że akwarium z bojownikami musi być przykryte a temperatura podmienianej wody zbliżona do tej w akwarium.
Testy na pH i NO3 jednak warto mieć.
#3

Cytat:wiesz, że akwarium z bojownikami musi być przykryte
No to jest chyba priorytetowa sprawa u ryb labiryntowych,by nie miały problemu np. przy przeziębinym labiryncie (by do tego niedopuścić).

No coż - dalej jest jakiś ospały...
#4

Sama nie wiem, co by tu poradzić, możemy się pobawić w taką marynarską grę "morze" .
Może filtr robi zbyt duży prąd wody w akwarium.
Może za intensywne światło, brak roślin pływających.
Może MFC zniszczyło florę bakteryjną i poziom azotanów podskoczył,
(ale to by było widać i na innych rybkach).
Może poziom, CO2 za wysoki ( o to może być układ oddychania u ryb
labiryntowych jest wrażliwszy niż u skrzelowców.
A może po prostu odfiltrować pozostałości MFC węglem aktywnym.
#5

Przełożyłem go do dużego słoika.
Zaobserwowałem,że leży na goku a z pod pokryw skrzelowych wystają skrzela i są kolory buraczkowego (ćwikłowego) a nawet i chyba czarnego...
chyba go powoli trace - niewie,m czy dotrwa do racia - co robić Sad

23.10 - widze , że pojawiła się krew w jego jamie ustnej :evil:
#6

Jemu już nie pomożecz, ale dobrze by było przemyśleć co mogło spowodować zniszczenie skrzel, żeby na przyszłośc nie popełnić tego błędu. Jeżeli podajesz CO2 z bimbrowni to w zbiornikach do 100 litrów bardzo łatwo go przedawkować.
#7

Niestety już niema go wśród nas...

Co2 nie podaje już od dłższego czasu...ostatni w zastraszajacym tempie zaczelu sie rozwijac zielenice a w dodatku balu zwir pokryl sie brazowym nalotem...
#8

Te kłopoty z glonami to mogą być spowodowane brakiem równowagi biologicznej -chemia w akwarium – ja jedynym środkiem, jaki stosuje to torf w filtrze i czasami jak nie mam przygotowanej odstanej wody to zdarza mi się dodać aquatanu, cała ta chemia to wielka lipa pomaga puki wszystko jest w porządku, czysta woda i prawidłowa obsada to tak naprawdę jedyny pewny środek na czyste i zdrowe akwarium. Sprawdź czy te glony porastające piasek to nie sinice, ich obecność w akwarium to trucizna.
#9

Nie na piasku,a na żwirku.
Jak mam sprawdzić czy to sinice :?:
#10

Bardzo łatwo je rozpoznać są śliskie i bardzo łatwo je usunąć nawet palcem, oprócz tego mają ostry zapach.
Temat zamknięty


Skocz do: