• 14 Głosów - 4.36 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada 54l-63l - czytaj i pytaj w tym temacie w razie problemów

(14.06.2014, 23:56)ebcio napisał(a):  Tal sól, czytałem że do "Piękniczkowatych" którymi są gupiki powinno się dawać łyżeczkę soli na 10l wody.
Nie ma takiej potrzeby.

(14.06.2014, 23:56)ebcio napisał(a):  2 zbrojniki może i mało dlatego was pytam co byście jeszcze dołożyli.
Tak, mało miejsca dla nich. Do oddania.

(14.06.2014, 23:56)ebcio napisał(a):  Nie zależy mi na jakimś konkretnym rodzaju ryb dlatego jestem otwarty na propozycję. Myślałem również nad krewetkami albo ślimakami.
Masz wszystko opisane w temacie. Poczytaj trochę.

Jakie rybki do akwa ok 60l?
Chodzi mi głownie o rybki na środek akwarium, w miarę duże jak na ten litraż i wyraziste/kolorowe.
Akwa z roślinkami.

Witam zaczynam a akwarystyką mam zamiar kupić akwarium 54 litrowe 60x30x30. Niewiem jakie rybki wpuścić myślałem nad 5 kiryskami, 10 neonów i 1 bojownika co o tym myślicie?

Loved browsing this page Smile if anyone is curious about CBD oils, I recommend looking at this here- great cbd oils information at this profile, it's excellent! also try great cbd oils info at this page and great cbd oils advice at this profile and even important cbd oils advice at this forum together with great cbd oils info at this website. Another site to check out includes important cbd oils advice at this site and important cbd oils info at this profile and even useful cbd oils tips at this forum together with useful cbd oils info at this forum and why not check out include great cbd oils info at this forum too!
On a different note, you can find great kitchen mat set of 3 info at this website and foam kitchen rug info at this website or even foam bathroom rug set info at this site for good measure. There's also good info at foam cool bathroom rugs info at this page and memory foam washable kitchen runner mats tips at this profile. Also try memory foam thick bathroom runner set info at this page it's excellent!

Loving the insights of this forum Smile BTW, if anyone wants to know the best painters and decorators in London, may I suggest looking at this painting and decorating london information site here. While you're decorating, why not try this highly rated bathroom floor mats info profile along with this good bathroom mat sets info page and this good bathroom rugs info site. Don't forget this great kitchen mats advice page together with this top kitchen mats tips site. Others to check out include this great value kitchen floor rugs tips forum as well as this top kitchen runner mats info website as well as this good kitchen runner rug set tips site for good measure.

Skocz do: