Witam
Widzę, że ogólnie Tetra zbiera "plusy"!
To ja też dorzucę swojego plusika..., mam w swoim posiadaniu już trzeci filtr tej firmy i za każdym razem jest o.k. Sam użytkowałem T700-ke w 126l akwa. i obecnie przechodzę na 200l zbiornik dla którego działa już w obecnym baniaczku -T1200.
Nawet muszę powiedzieć, że startuję dla znajomego nowe akwarium i jego T700 jest podłączona do mojego akwarium razem z T1200, oczywiście T700 jest mocno przykręcona (cel podłączenia - flora bakteryjna!).
Porównując T700(13W) i T1200(21W):
-T1200 głośniejsza od T700 o jakieś 20% (i tak jest nadal cicho) Fluwale sa głośniejsze!
-T1200 naprawdę goni wodę i ma przez co ją gonić
-T1200 fizycznie ma pojemność 2x tyle co do T700
Przy zakupie filtra musimy brać pod uwagę dostępność ewentualnych części zamiennych do niego i tu znowu Tetra.
Przed zakupem T1200 zastanawiałem się nad JBL1500(35W), ale jak otworzyłem w sklepie karton z JBL to byłem już pewien swego wyboru.
pozdrawiam