Sonda: Jakiej firmy filtry poleciacie ?
AquaSzut
AquaEl
Tetra
Eheim
JBL
Fluval
Sera
Atman
Hailea
Inne
    Wyniki sondy

  • 4 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Filtry opinie, zalety i wady.
#31

Kesi napisał(a):lukiasz dużo osób chwali ten filtr, ja się zastanawiam tylko kiedy ośka zacznie rdzewieć Wink Filtr całkiem niezły, porównywalny do mojego bardzo wiekowego już AquaClear.

na razie jestem z niego bardzo zadowolony, stosunek ceny do jakości genialny!!

Tuning w RPM, Dealer wydechów Magnaflow i elementów zawieszenia Ultra Racing

http://www.rpmotorsport.pl
Meguiar`s, Toyo, Nokian, Defi, Koni, Drag Wheels, EBC, Sparco, JL Audio, Dynamat, Alpine etc
#32

ja mam 2 filtry aqua szut turbo 550n w akwariach 65 i 70l i bardzo sobie chwale.Są ciche wydajne i tanie tylko że w jednym z nich firmowy wkład wymieniłem na gąbkeSmile
natomiast nie polecam filtra aqua szut mini.Jest głośny i ciężko przy nim spać ale jest wydajny(mam go w 35l z karlikami szponiastymi i kreweciami)
#33

aQuael Fan 1 plus - polecam ale co 2-3 tygodnie trzeba czyśćić bo zmniejsza się wydajność ale gąbka jest naprawdę brudna - czyli widać pracuje
#34

lolo975 napisał(a):ja mam 2 filtry aqua szut turbo 550n w akwariach 65 i 70l i bardzo sobie chwale.Są ciche wydajne i tanie tylko że w jednym z nich firmowy wkład wymieniłem na gąbkeSmile
natomiast nie polecam filtra aqua szut mini.Jest głośny i ciężko przy nim spać ale jest wydajny(mam go w 35l z karlikami szponiastymi i kreweciami)

Osobiści posiadam filtr aquaszut mini i jbl e700 zewnętrzny nie polecam aquaszut mini jest mało wydajne mam go w 18l akwa (z małym żółwikiem) i szczerze nie spełnia swojej roli. Gorąco polecam filtr jbl e700 zewnętrzny jest cichutki i bardzo bardzo skuteczny.(akwa 63l)
#35

Dlaczego nie ma JEBO w ankiecie?
Ja posiadam JEBO 835 i musze powiedzieć że filt jest super Big Grin
Mam go od roku woda kryształ, cichutka praca (nie przeszkadza w spaniu moim rodzicom) super moc Big Grin
A w drógim mam jakąś kaskade chyba made in china i tez nie narzekam choc juz jest glosniejsza od kubelka i malo zbiera brudów ale Big Grin

Uśmiechnij się xD
#36

A ktoś miał z was doświadczenie z filtrami kubełkowymi made in china? Tak się im przyglądam i nie wiem co o nich myśleć
#37

Szczerze mówiąc bałbym się je kupować i zostawić działające wychodząc z domu. Wolałbym już chyba kubełek DIY Big Grin

Dolnośląskie Forum Akwarystyczne:
www.dfa.net.pl

805L
#38

Ja używam eheima już od 5 lat i nigdy mnie nie zawiódł.jednak on ma też swoją cenę.Od 250 używane w góre :/






#39

Wewnętrzny mechaniczny atman AT-203
Jako filtr mechaniczny z dużą gąbką sprawuje się świetnie.
Zewnętrzny Hanza HW303B
Sprawuje się spoko tylko w stosunku do firmowych większe zużycie prądu.
Jeden jak i drugi posiadam około 1,5 roku.
#40

HBL 501
Filtr bardzo tani, niby pisze że 100-200l, sam mam w 9l, ale max dałbym go do 60l?
Woda wylewa się sprzed gąbek, nie przechodząc przez gąbkę filtracyjną. Po kilku tygodniach stosowania zmniejszyła się wydajność.


Skocz do: