Postów: 301
56
Dołączył: 15.02.2010
Witam, mam pytanie do was
10x Neon Inessa
2x skalar
2x żałobniczka czarna
1x zbrojnik niebieski
co mogę jeszcze trzymać z tymi rybkami żeby były w zgodzie?
Wiem że jak skalary podrosną to zjedzą neonki ale to one jak będą wieksze to idą do innego zbiornika. narazie są małe


4-5cm dlugosci
Co myślicie o tych??
Akara błękitna
Akara Cętkowana
karaś ozdobny
molinezja
Gupik pawie oczko
bocja wspaniała
Nazwa tematu musi zawierać ogólny opis problemu, proszę rozróżniać działy forum -Olek.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.04.2010, 17:54 {2} przez
Kejdi.)
Postów: 1,894
8
Dołączył: 08.06.2008
Może podaj wielkość zbiornika...
Postów: 301
56
Dołączył: 15.02.2010
112l kupiłem niedawno bo miałem 25l mówili mi ze mały to kupiłem inny. ;D później jak podrosną skalary to będą w 200l ale na razie kasy nie miałem
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.03.2010, 16:00 {2} przez
Kesi.)
Postów: 301
56
Dołączył: 15.02.2010
Witam, mam pytanie aktualnie mam 112l i mam tam 10 Neon inessa 1 zbrojnik niebieski, 3 skalary od 3 do 6 cm.
Na przyszłość chciałem się dowiedzieć co można trzymać z Kiryskami? i Brzankami ?
Tematy zostały połączone, proszę kontynuować dyskusję o obsadzie tego akwarium w jednym temacie - Kejdi
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.04.2010, 17:53 {2} przez
Kejdi.)
Postów: 779
29
Dołączył: 30.04.2009
Kiryski śmiało, z brzankami gorzej, mogą skubać skalary, chociaż to też jeszcze zależy jakie brzanki (wykluczam rekinią

)
Dolnośląskie Forum Akwarystyczne:
www.dfa.net.pl
805L
Postów: 2,347
15
Dołączył: 17.06.2009
viktor napisał(a):Witam, mam pytanie aktualnie mam 112l i mam tam 10 Neon inessa 1 zbrojnik niebieski, 3 skalary od 3 do 6 cm.
Na przyszłość chciałem się dowiedzieć co można trzymać z Kiryskami? i Brzankami ?
Obsada jaką posiadasz jest bardzo zła. Musisz się natychmiast pozbyć skalarów. Nie są to ryby na ten litraż.
Zerknij do tego działu, żeby dobrać właściwa obsadę.
http://www.akwaswiat.net/obsada-100l-150...14418.html
Nie rozumiem także co mają kiryski do brzanek w twoim pytaniu? Nie masz ani jednych, ani drugich. Kiryski możesz dokupić(8szt), mogą być z neonami,których stado powinieneś powiększyć do ok 20 szt. Żadne brzanki nie nadają się do tego zestawu. Nie ten biotop, nie to usposobienie.
Postów: 301
56
Dołączył: 15.02.2010
Wiem, przepraszam źle napisałem to zdanie, chodzi mi co można trzymać z tymi rybami, ale bez tych co są w moim litrażu.
Postów: 2,347
15
Dołączył: 17.06.2009
viktor napisał(a):Wiem, przepraszam źle napisałem to zdanie, chodzi mi co można trzymać z tymi rybami, ale bez tych co są w moim litrażu.
Możesz trzymać w zasadzie większość średnich rybek z Ameryki w twoim litrażu. Pod warunkiem pozbycia się skalarów i doprowadzenia obsady do porządku. Mogą to być:
- rybki ławicowe:neony/bystrzyki/zwinniki
- mniejsze pielęgniczki: Ramireza/Agassiza/Boliwijska/Kakadu/Nijssen/Trifasciata/Borelli/Akara kratkowana
- zbrojnik niebieski
Postów: 22
6
Dołączył: 16.04.2010
podepne sie do pytania o kiryski czy mozna je trzymac z akarami pomaranczowopletwymi?
Postów: 632
27
Dołączył: 21.04.2010
bojownik1997 napisał(a):www.twierdzaonline.pl
A ten co!!!!?
A propo pytania:
wcześniej mówiłeś o brzankach, ja uważam że np. sumatrzańskie 8szt dałoby radę w 112l.
A na kiryski bym przy nich uważał żeby ich nie pogoniły za dużo

ALe jak koledzy tu radzą, oddaj skalarki bo minimum dla nich to 200-250l