Sonda: Jakiej firmy filtry poleciacie ?
AquaSzut
AquaEl
Tetra
Eheim
JBL
Fluval
Sera
Atman
Hailea
Inne
    Wyniki sondy

  • 4 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Filtry opinie, zalety i wady.
#21

W moim akwarium a raczej pod akwarium jest filtr kanistrowy. Jest w szafce na której stoi akwarium. Świetnie filtruje wodę. Woda jest jak świeżo wlana.
Pozwala on także na zmianę wody- najpierw spuszcza się przez niego wodę a potem może on wpompować świeżą. Można też robić warstwy filtrujące np. gąbka, węgiel aktywowany. Dziękuje za przeczytanie. Bardzo polecam filtr kanistrowy Elite 20 .
#22

Filtrujesz wodę przez węgiel cały czas?
#23

ja mam chyba węgiel cały czas w akwa :/ dostałem filtr używany (są takie kamyki czarne we woreczku to ten węgiel ) JA MAM KAMYKI A WĘGIEL JEST CHYBA W PATYCZKACH ??słyszałem że nie wolno cały czas nim filtrować czym go zastąpić ??
i czy przy dłuższym czasie jest to złe ??

obsada: 112L
4 neonek
3 danio czerwonych
1 gurami całujące
13 kirysków z własnej hodowli :)
1 gurami dwu plamisty
1 glonojad
1 karlik szponiasty


#24

Jest to bardzo źle nawet przy krótszym czasie. Zastąp go szybko ceramiką, gąbką.
#25

AZOO filtr zewnętrzny kaskadowy Mignon 150
Dzisiaj dotarł do mnie ten oto filtr zakupiony do krewetkarium.

Tak wygląda w pudełku.



Wyciągnięty. Podoba mi się to, że jest przeźroczysty, plastik jest dobrze dopasowany i wyszlifowany.



Rurka zasysająca wodę z regulacją:



Wirnik:





Silnik:



Oryginalny wkład jest mizerny:
Włóknina z kawałkami węgla i gąbka o dużych oczkach, sporo miejsca pozostawia na ewentualne dodatki np. ceramikę.



Tak wygląda wkład z węglem i kawałkiem cienkie włókniny:

- z boku



z jednej



i z drugiej strony



Za to wkłady zapasowe nie dostępne w zestawie wyglądają dużo lepiej i są stosunkowo tanie 4szt 5 zł:





Jestem pozytywnie zdziwiona chińską myślą technologiczną.
Szkoda, że ośka jest metalowa, no ale nie można mieć wszystkiego. Zastanawiam się co to za metal i czy nie będzie korodował.
Koszt filtra z 2 letnią gwarancją to 15 zł, 4szt. dodatkowych wkładów to 5 zł.
----------------------------------------------
Po pół roku filtr nadal działa sprawnie, ośka nie zardzewiała, aczkolwiek po pewnym czasie zaczyna głośniej chodzić. Pewnie na skutek wypłukania smaru którym, owa ośka była posmarowana.
Podsumowując nadal jestem z filtra zadowolona, jakoś adekwatna do ceny Wink

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#26

Witam co mozecie mi powiedziec o tym filtrze Aquel mini kani 80 ?
Mam zamiar stworzyć akwarium 96l z biotopem strumiena okresowego
Polecono mi właśnie ten filtr ponieważ w moim akwarium bedzie ok 70l wody reszta będzie to suchy ląd i roślinny .

Pozdrawiam Michał
#27

ethnix napisał(a):Jest to bardzo źle nawet przy krótszym czasie. Zastąp go szybko ceramiką, gąbką.

Nie rozumiem dlaczego stosowanie węgla w filtrach jest złe skoro większość filtrów posiada węgiel albo gąbkę węglową?
Z tego co wiem węgiel eliminuje różne trucizny-zła strona to taka że eliminuje też wartości odżywcze dla roślin. Ja wczoraj usunąłem gąbkę z mojego.
Co jeszcze jest złego w używaniu węgla?

Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
#28

Kesi napisał(a):AZOO filtr zewnętrzny kaskadowy Mignon 150
Dzisiaj dotarł do mnie ten oto filtr zakupiony do krewetkarium.

i ja się na niego zdecydowałem, zostawiam swojego FAN-1 a ten dam do testów, ciekawe co z tego będzie Tongue

Tuning w RPM, Dealer wydechów Magnaflow i elementów zawieszenia Ultra Racing

http://www.rpmotorsport.pl
Meguiar`s, Toyo, Nokian, Defi, Koni, Drag Wheels, EBC, Sparco, JL Audio, Dynamat, Alpine etc
#29

Kitrus poczytaj sobie tutaj -> http://www.akwaswiat.net/wegiel-aktywowa...-2852.html
Przypominam, że temat dotyczy opinii o filtrach, proszę trzymać się wątku.

Michu600 o tym filtrze było pisane w poście nr. 17
Czytaj wątki zanim zadasz pytanie i korzystaj z opcji Szukaj.

lukiasz dużo osób chwali ten filtr, ja się zastanawiam tylko kiedy ośka zacznie rdzewieć Wink Filtr całkiem niezły, porównywalny do mojego bardzo wiekowego już AquaClear.

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#30

Obecnie używam Tetra tec ex 700 w swoim 135l, co prawda chodzi w nim od wczoraj Smile ale jestem mega zadowolony, szokuje mnie cicha praca i wydajnosc, mam nadzieje ze posłuży mi na długo bo w planach 250lSmile

A wczesniej używałem kaskade FZN-3, również byłem z niego zadowolony, po 2 latach użytkowania zaczął głosno chodzic, po 3 bardzo glosno ;p więc zmieniłem na ex 700 - teraz mam wrażenie ze panuje u mnie symfonia spokoju Smile


Skocz do: