• 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

akwarium morskie na zewnatrz
#11

Uważasz, że w Polsce budowa zewnętrznych akwariów o pojemności 550m3 jest na tyle popularna, że liczysz na rzeczową pomoc?

(06.12.2015, 22:41)daniel13 napisał(a):  koszt akwarium o pojemnosci 3000ltr ze szkla to 12000zl -3000€ koszt budowy mojego zbiornika 12000€ bez wykopu.
Pojemność wzrasta 180 krotnie a koszta tylko 4 krotnie? U kogo o te ceny pytałeś? U lokalnego sprzedawcy przydomowych oceanariów?

(06.12.2015, 22:41)daniel13 napisał(a):  [...]tak w ramach ciekawostki wekszosc osob ktore maja akwaria slonowodne w moim regionie uzywaja wody morskiej aby ograniczyc koszty
To jest faktycznie wielka ciekawostka warta uwagi zwłaszcza przy cenie soli 8 centów za kilogram.

Wrzuć zdjęcia miejsca gdzie ma stać to "akwarium" to może ktoś coś poradziBig Grin
#12

Cena soli czy cena wody z oceanu nie ma to znaczenia a wygoda bo wiadomo że z oceanu jest gotowa i zawszę będzie to dużo tańszą metodą jeżeli ma pewne zasolenie, a tak ogromne ilośći wody RODI trzeba zmagazynować i mieszać z solą 24h. dopiero po tym okresie nadaje się do akwarium.

Podaj te forum co tam naskrobałeś bo jestem ciekawy wypowiadających się, nie musi być polskie.
#13

(07.12.2015, 10:15)tokatoka napisał(a):  Uważasz, że w Polsce budowa zewnętrznych akwariów o pojemności 550m3 jest na tyle popularna, że liczysz na rzeczową pomoc?

(06.12.2015, 22:41)daniel13 napisał(a):  koszt akwarium o pojemnosci 3000ltr ze szkla to 12000zl -3000€ koszt budowy mojego zbiornika 12000€ bez wykopu.
Pojemność wzrasta 180 krotnie a koszta tylko 4 krotnie? U kogo o te ceny pytałeś? U lokalnego sprzedawcy przydomowych oceanariów?
nie. w sklepie wedkarskim
(06.12.2015, 22:41)daniel13 napisał(a):  [...]tak w ramach ciekawostki wekszosc osob ktore maja akwaria slonowodne w moim regionie uzywaja wody morskiej aby ograniczyc koszty
To jest faktycznie wielka ciekawostka warta uwagi zwłaszcza przy cenie soli 8 centów za kilogram.

Wrzuć zdjęcia miejsca gdzie ma stać to "akwarium" to może ktoś coś poradziBig Grin

nie prosilem o pomoc w budowie nawet nie pytalem czy tak duze akwaria sa popularne takie chce i takie bede mial .ja tutaj buduje baseny dlatego moge sobie pozwolic zeby moj byl troszke specjalny.koszt betonu do natrysku ktory tu uzywamy to na ten basen 7000 a reszta to stal bo troszke tego trzeba ,w porownaniu do calosci to najdrozsze sa szyby za kazda tutaj chca 3000 ale znalazlem ten sam akryl w chinach 3000 za tone a to sa 3 szyby.odpieniacz bialek znalazlem za 4500 50m3 h z dostawa i gwarancja . filtry piaskowe o przeplywie 50m3 h za darmo ,prad za darmo fotovoltaica 40kv.jakbym wygral w totka to nikogo byc moze bym sie nie pytal, lecz niestety tak nie jest.wychodze z zalozenia ze kto pyta nie bladzi. w sumie to podejzewalem ze tak moze byc jak podam wymiary basenu ,nie biezcie tego tak do siebie i skupcie sie na tym oswietleniu ,ja nie mam problemow z moim ego ze musze zrobic cos czego inni nie maja jezeli nie bedzie mozna z robic morskiego ,lub wszysko zdechnie to wleje slodkiej i wpuszcze karasie a i jak to zdechnie to beda mialy dzieciaki gdzie plywac.tak wiec powtorze pytanie czy mozna to oswietlac tylko i wylacznie swiatlem slonecznym.a tak apropo ,chcialem sie zapytac dlaczego majac problemy w akwarium obojetnie czy male duze srednie zadaje sie pytania na forum a nie pojdziecie do specjalistycznej firmy ,aby powiedziala co jest nie tak?????robimy wszyscy dokladnie to samo; pytamy na forach ,bo jezeli ktos juz taki problem mial to pomoze ,a przy okazji uda sie zaoszczedzic kilka zlociszy i ja robie dokladnie to samo zaczynam budowe domu w czerwcu ajuz zaoszczedzilem(bo nie musze kupowc tego samego 4 x drozej tylko dlatego ze SPECJALISTYCZNA FIRMA nazywa to specjalnym) 80k
#14

Chodzi o rozmiar. Przy takiej masie, potrzeba inżyniera. Hydraulika tez nie jest prostą sprawą. Jesteś w stanie zaufać z pieniędzmi obcej osobie z forum? Jeżeli ja miałbym zlecić taką inwestycję, to tylko specjaliście. Bo budowa tego to połowa roboty, trzeba to zaprojektować tak żebyś nie latał z wiadrami, rury, zawory, elektryka. Chyba dość kompleksowe? Tak jak mówiłem, wal na nano-reef. Facet tam zajmuje się wykończeniem małego akwarium w Gdyni, bodajże.

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
#15

(07.12.2015, 22:49)Kelvezu napisał(a):  Chodzi o rozmiar. Przy takiej masie, potrzeba inżyniera. Hydraulika tez nie jest prostą sprawą. Jesteś w stanie zaufać z pieniędzmi obcej osobie z forum? Jeżeli ja miałbym zlecić taką inwestycję, to tylko specjaliście. Bo budowa tego to połowa roboty, trzeba to zaprojektować tak żebyś nie latał z wiadrami, rury, zawory, elektryka. Chyba dość kompleksowe? Tak jak mówiłem, wal na nano-reef. Facet tam zajmuje się wykończeniem małego akwarium w Gdyni, bodajże.
[/quote
probowalem zapisalem sie nawet , loguje mnie ale nie moge pisac postow napisalem do szefa wszystkich szefow i czekam na odpowiedz ,a w miedzy czasie pisze tu ,a moze sie trafi ktos ...
[quote='Kelvezu' pid='343876' dateline='1449521340']
Chodzi o rozmiar. Przy takiej masie, potrzeba inżyniera. Hydraulika tez nie jest prostą sprawą. Jesteś w stanie zaufać z pieniędzmi obcej osobie z forum? Jeżeli ja miałbym zlecić taką inwestycję, to tylko specjaliście. Bo budowa tego to połowa roboty, trzeba to zaprojektować tak żebyś nie latał z wiadrami, rury, zawory, elektryka. Chyba dość kompleksowe? Tak jak mówiłem, wal na nano-reef. Facet tam zajmuje się wykończeniem małego akwarium w Gdyni, bodajże.

to juz jest zaprojektowane teraz tylko hiszpanski pseudo projektant przerysowuje zeby bylo legalnie .szybciej by bylo zeby to polski architekt zrobil niz te mongoly( juz 3 miesiace walczy) z projektem ktory zrobilem w programie sketchup ktorego nauczylem sie od podstaw pozniej wyslalem to do polski do znajomegoo architekta on zrobil projekt -zaplacilem. i to trwalo 3 miesiace (dlugo sie programu uczylem),a ten baran z gotowym projektem ktory ma tylko przerysowac w autocadzie juz go ma ponad 3miechy i jak do niego dzwonie to mowi ze to skomplikowane i musi trwac .dlatego zadaje pytania tutaj bo nie chce miec pozniej niespodzianek bo tutaj najpierw ci powiedza ze tak a pozniej nie biora odpowiedzianosci za swoje slowa . mi powiedzieli w jednej z firm ze jest mozliwe takie cos ale ja za dlugo tu mieszkam zeby im wierzyc to sa ..e oszolomy. mam ten projekt w sketchupie jak rozgryze jak zapisac na plik jpg to wstawie jak to ma wygladc tak bedzie najlepiej
#16

podasz ten link do innego forum co pisałeś.
#17

(08.12.2015, 02:39)edison napisał(a):  podasz ten link do innego forum co pisałeś.

na seaforum pisalem .nie pros mnie o linka bo ja z obsluga tego typu rzeczy nie za bardzo sobie radze,ale jak mozesz znalezc po loginie to ten co tutaj i zalozony w tym samym czasie .teraz probuje zalozyc na nano-reef, ale nie podam juz wymiarow ,tam tez jestem daniel13
#18

A zdjęcie miejsca w którym chcesz to postawić jesteś w stanie wstawić czy tylko projekt?
#19

Daniel, może zrób zdjęcie tego miejsca. Jak?

Zrób zdjęcie aparatem lub telefonem.
Następnie zgraj zdjęcia na komputer.
Wejdź na stronę tinypic.
Naciśnij wybierz plik i wybierz to zdjęcie a później prześlij.
Gdy się prześle skopiuj drugi link z początkiem "img". Wystarczy, że na niego naciśniesz i później na kopiuj.
Teraz wystarczy tylko link wkleić tutaj.

Daj tutaj to zdjęcie, a kolegom na górze będzie łatwiej Ci pomóc Wink


Skocz do: