• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

czy welonki to ryby labiryntowe ?
#41

No to nie najlepiej wybrałeś, w stosunku do 2-litrowej kuli pewnie wydaje ci się ogromne, ale niestety jest za małe na 2 welonki, może jeszcze spróbuj wymienić na co najmniej 100l.

Potęga słów wielokrotnie powtarzanych jest wielka. Nie zwalnia nas to jednak z myślenia i dociekania prawdy drogą pogłębiania wiedzy i własnych doświadczeń.

#42

dokladnie dla welonow proponowal bym 100l + jakies kamienie jezeli twoje welony sa jeszcze male to mozesz je trzymac w 62 l ale powoli trozgladaj sie za wiekszym
#43

Tylko jaki jest sens dwa razy wydawać pieniądze. Teraz skompletuje sprzęt, oświetlenie i urządzi te 62l a niedługo będzie znów kupował nowe akwa, oświetlenie, większy filtr itd. Chyba lepiej od razu dołożyć te 25-30 zł i wymienić ten zbiornik na większy.

Potęga słów wielokrotnie powtarzanych jest wielka. Nie zwalnia nas to jednak z myślenia i dociekania prawdy drogą pogłębiania wiedzy i własnych doświadczeń.

#44

a mam jeszcze takie pytanko bo właśnie umyłem pierwszy raz akwarium przed wlaniem wody i od dołu po jednej stronie trochę ciekło bo była przyklejona tektura i była trochę mokra. Poczekałem pół godz. żeby wyschło nalałem tak 1/3 wody i jak narazie nic nie cieknie zobaczymy do rana. Ale moje pytanie czy jak do rana nic nie nacieknie to zostawić to akwarium czy możne odrazu wymienić ?? Co do 100 litrów to nie mam tyle miejsca żeby takie duże akwarium postawić Smile Musi im narazie wystarczyć te 62 l a może jak podrosną to dopiero pomyśle nad czymś większym Smile
#45

jezelimasz wątpliwości i akwarium na gwarancji mozesz je wymiec , mozesz tagze przykleic cienki pasek silikonu w miejsce w ktorym ewentualnie przecieka akwarium (oczywiscie od środka) mozesz na noc przykleic w podeirzanym o przeciekanie miejscu maly pasek tasmy papierowej jezeli zamoknie to znaczy ze akwarium przecieka..
#46

welony sa to ryby zimnolubne wiec nie musza miec grzalki. Big Grin
#47

oczywiscie w tej 62 bedziesz trzymał jedną rybkę, tak?
#48

VEGEtacja no a drugą spuszczę w toalecie :/
#49

zeed, zawsze możesz oddać rybę do sklepu. Wystarczy tylko chcieć...
Może łatwiej będzie Ci się zdecydować jeśli powiem, że to wszystko dla Twojego dobra a nie ryb. Przy 2 dorosłych welonach w takim litrażu możesz mieć kłopoty z utrzymaniem stabilności zbiornika i raczej nie unikniesz ataku glonów... Twój wybór Wink
#50
Toungue 

zeed proponoje wymienic tego welonka na jakąś rosłinke zawsze troche rozłoży zanieczyszczenia w akwa (przy welonku to tym bardziej) no i napewno w jakims stopniu napowietrzy i doda uroku twojemu akwarium Big Grin


Skocz do: