• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

czy welonki to ryby labiryntowe ?
#51

jest kilka roślinek tak że nie jest tak źle poza tym przecież one nie rosną tak szybko. Teraz w tym akwarium zachowują się całkiem inaczej niż w kuli, zrobiły się żwawe pływają tam i z powrotem obgryzają roślinki jednym słowem nie te rybki co w kuli Big Grin Też teraz zrozumiałem że w kuli nie trzyma się rybek Smile
#52

Rozumiem, że przełożyłeś ryby do świeżego akwa?.
Poczytaj zeed o cyklu azotowym oraz jak postępować z niedojrzałym zbiornikiem, żeby się twoim rybkom nie pogorszyła ta kondycja za 7-10 dni.

Potęga słów wielokrotnie powtarzanych jest wielka. Nie zwalnia nas to jednak z myślenia i dociekania prawdy drogą pogłębiania wiedzy i własnych doświadczeń.

#53

jeszcze takie pytanko: czy mogę dodać do tych dwóch welonek jednego glonojada ?? Bo się mi trochę glonów porobiło Tongue głównie to chodzi mi o to że welonki to ryby zimnolubne a do glonojada potrzeba grzałkę a co za tym idzie zwiększyć tem. w akwarium. Tak więc czy to nie będzie złe dla welonek ?? jeżeli nie to jaką temp. powinienem ustawić dla tego glonojada tak żeby welonkom nie było za ciepło Wink
#54

zeed napisał(a):jeszcze takie pytanko: czy mogę dodać do tych dwóch welonek jednego glonojada ?? Bo się mi trochę glonów porobiło Tongue głównie to chodzi mi o to że welonki to ryby zimnolubne a do glonojada potrzeba grzałkę a co za tym idzie zwiększyć tem. w akwarium. Tak więc czy to nie będzie złe dla welonek ?? jeżeli nie to jaką temp. powinienem ustawić dla tego glonojada tak żeby welonkom nie było za ciepło Wink

Możesz spokojnie wpuścić dwa otoski. U mnie bez podgrzewania jakoś żyją z welonkami :-)
Maciek

--- Biegnie biegnie łoś, ma przypięte coś ---
#55

maciej68 ale mi nie chodziło jakie rybki dodać żeby ich było więcej tylko chodziło mi o glonojady żeby oczyszczały akwarium Smile no chyba że otoski to inna nazwa glonojadów to spoko Tongue
#56

zeed napisał(a):no chyba że otoski to inna nazwa glonojadów to spoko Tongue
Owszem , to też glonojady i całe życie jedzą glony w przeciwieństwie do zbrojników niebieskich, które zapewne masz na myśli. A oczywiście taki zbrojnik do twojego akwarium się nie nadaje, wymaga większego litrażu.

Potęga słów wielokrotnie powtarzanych jest wielka. Nie zwalnia nas to jednak z myślenia i dociekania prawdy drogą pogłębiania wiedzy i własnych doświadczeń.

#57

zeed napisał(a):maciej68 ale mi nie chodziło jakie rybki dodać żeby ich było więcej tylko chodziło mi o glonojady żeby oczyszczały akwarium Smile no chyba że otoski to inna nazwa glonojadów to spoko Tongue

Jestem dosyć świeży w tematyce akwarystyki, ale wydaje mi się że glonojad to popularne określenie rybki zajmującej się zawodowo zjadaniem glonów, a z tego co się naczytałem to najskuteczniejsze i najmniej wymagające są otoski (otocinclus).
Maciek

--- Biegnie biegnie łoś, ma przypięte coś ---
#58

Najskuteczniejsze tak, ale nie najmniej wymagające.Są wrażliwe na zmiany parametrów

Pisząc poprawnie wyrażasz szacunek dla użytkowników czytających Twoje posty.
#59

a no to chyba że tak Wink ok dzięki to kupię tego otoska Wink
#60

Kup kilka, to rybka stadna.

Potęga słów wielokrotnie powtarzanych jest wielka. Nie zwalnia nas to jednak z myślenia i dociekania prawdy drogą pogłębiania wiedzy i własnych doświadczeń.



Skocz do: